Kennametal Milling Cutter KSSM87D050Z05SN12 – Precision Industrial Tool
SKU: KSSM87D050Z05SN12
10 in stock
Other people want this. 15 people have this in their carts right now.
Category:
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
Description
Brand Kennametal
Model KSSM87D050Z05SN12
Voltage Not specified
Country of Origin USA
Weight 0.45 kg (approx.)
Dimensions Diameter: 50 mm, Length: 87 mm
Warranty 12 months limited warranty
Certifications ISO 9001, RoHS Compliant
SKU / MPN KSSM87D050Z05SN12
What’s in the box 1 x Kennametal Milling Cutter KSSM87D050Z05SN12, User Manual
Number of Flutes 5
Cutting Diameter 50 mm
Shank Diameter 12 mm