Rexroth Proportional Valve 4WSE3E25-10/G15/C1 – Precision Fluid Control
SKU: 4WSE3E25-10/G15/C1
10 in stock
Description
Brand Rexroth
Model 4WSE3E25-10/G15/C1
Voltage 24 V DC
Country of Origin Germany
Weight Approximately 3.5 kg
Dimensions 220 mm x 110 mm x 150 mm (L x W x H)
Warranty 12 months manufacturer warranty
Certifications CE, ISO 9001
SKU / MPN 4WSE3E25-10/G15/C1
What’s in the box Proportional valve unit, mounting hardware, user manual
Max Flow Rate 25 L/min
Operating Pressure Up to 350 bar