7SR1002-1LA10-2DA0
SKU: 7SR1002-1LA10-2DA0
ARGUS overcurrent relay Non-directional, size 4 molded case, 4 CT, 10
LEDs, 3 binary inputs/ 3 binary outp. Measuring input: 1/5 A, 50/60 Hz
auxiliary voltage: 60 to 240 V AC/DC, binary input threshold 44 V AC/DC
Standard version – no cover Communication: Front port: USB . Front fascia: w.
breaker control pushbuttons Protection function: Standard version plus
autoreclose (79) 7SR1002-1LA10-2DA0
10 in stock