1FW6130-8NB10-2JD3
SKU: 1FW6130-8NB10-2JD3
Статор SIMOTICS T external cooling jacket; tangential cable outlet; power
cable 0.5m with connector size 1.5; signal cable 0.5m with M17 connector;
Diameter 310 mm; Length 140 mm; max. torque 878 Nm; max. speed 250 rpm; max.
current 53A eff; when using the direct motors in fork heads for machine tools
or robots, a license for the US patent US5584621 and the corresponding
worldwide property rights may be required; with PTC130 and Temperature sensor
Pt1000 1FW6130-8NB10-2JD3
10 in stock