1FT2108-4AC10-0MA0 SIEMENS
SKU: 1FT2108-4AC10-0MA0-w
SIMOTICS S-1FT2 HD synchronous motor M0=25 Nm; PN=4.3 kW at nN= 2000 r/min (380-480 V); PN=2.45 kW at nN = 1000 r/min (200-240 V); with OCC interface, plug M23; with holding brake; degree of protection IP64; smooth shaft extension; absolute encoder multi-turn 22-bit (encoder AM22DQC);–1FT2108-4AC10-0MA0
10 in stock